• 0162 315 374
  • [email protected]
  • Inloggen salaris
  • Inloggen TeamViewer
Logo Janssen AccountantsLogo Janssen AccountantsLogo Janssen AccountantsLogo Janssen Accountants
  • Home
  • Diensten
    • Accountancy
    • Fiscaal
    • Administratie
    • HR Services
    • Financiële planning en prognose
    • Startersbegeleiding
    • Fusie en overname
    • Audit
  • Over ons
    • Team
    • Referenties
    • Maatschappelijke betrokkenheid
  • Vacatures
  • Actueel
  • Contact
✕
  • Home
  • Nieuws
  • Huidige reiskostenvergoedingen onder de loep
Nieuwe Wet betaald ouderschapsverlof vanaf 2 augustus 2022
13 mei 2022
Wettelijk minimumloon per 1 juli 2022 verhoogd
20 mei 2022
18 mei 2022

Huidige reiskostenvergoedingen onder de loep

Het ministerie van Financiën gaat dit jaar, 2022, nog onderzoek doen naar de reiskostenvergoedingen van werknemers. Dit blijkt uit antwoord op Kamervragen over de invloed van de gestegen brandstofprijzen op het woon-werkverkeer.

Reiskostenvergoeding in CAO

Bekend is dat een reiskostenvergoeding voor het woon-werkverkeer in 51 van de 98 grootste CAO’s is opgenomen. De vergoeding ligt vaker op of boven, dan onder de vrijgestelde vergoeding van € 0,19 per kilometer. De vergoeding in de betreffende CAO’s varieert van 8 tot 40 eurocent per kilometer.

Onderzoek

In het aangekondigde onderzoek zal worden bekeken welk deel van de werkgevers een onbelaste reiskostenvergoeding geeft aan werknemers met vervoerskosten en tot welk bedrag. Ook wordt meegenomen hoe dit is verdeeld over verschillende kilometerklassen, inkomensklassen, soort werk en soort vervoermiddel. De uitkomsten van het onderzoek zullen nog in 2022 verschijnen.

Verlaging accijns en btw

Het ministerie heeft met betrekking tot de Kamervragen ook gewezen op de accijnsverlaging en de aangekondigde btw-verlaging op brandstoffen per 1 juli 2022. Gewezen wordt verder op het feit dat in het coalitieakkoord al het voornemen is opgenomen de belastingvrije vergoeding voor reiskosten te verhogen. De Tweede Kamer heeft er via een motie al op aangedrongen deze verhoogde vrijstelling eerder in te voeren dan de geplande datum van 1 januari 2024.

Tip!

Een hogere onbelaste vergoeding dan € 0,19 per kilometer kan wel via de werkkostenregeling worden verstrekt.

Afspraak werkgever en werknemer

Het kabinet wijst er wel op dat de verhoging van de belastingvrije vergoeding slechts de mogelijkheid biedt aan werkgevers en werknemers om hierover afspraken te maken en dat het kabinet zelf hierover niets heeft te zeggen.

Bron: SRA – Publicatiedatum: 13-05-2022

Delen
59

Gerelateerde berichten

17 maart 2023

Dien uiterlijk 31 maart mededeling realisatie WBSO 2022 in


Lees meer
17 maart 2023

Kijk berekening (jeugd-)LIV en LKV 2022 goed na


Lees meer
9 maart 2023

Forfait zonnepanelen verruimd: ook voor privéwoning ondernemer


Lees meer

Diensten

Accountancy
Fiscaal
Administratie
HR services
Financiële planning en prognose
Startersbegeleiding
Fusie en Overname
Audit

Over ons

Over ons
Team
Klantervaringen
Maatschappelijke betrokkenheid

Contact

Bolkensteeg 17
5103 AA Dongen
+31 (0) 162 315 374
[email protected]

KvK 18052745
BTW-nummer NL8069.58.194.B01

Blijf op de hoogte







    © 2023 Janssen Accountants - Website door Design to Publish Algemene voorwaarden | Privacy verklaring | Disclaimer | Integere bedrijfsvoering | Sitemap

    • 0162 315 374
    • [email protected]
    • Inloggen salaris
    • Inloggen TeamViewer